Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Januzaj wybrał reprezentację. Kosowo zamiast Belgii i Anglii

Adnan Januzaj, młody pomocnik Manchesteru United, który jest jednym z objawień tego sezonu Premier League, wybrał reprezentację, dla której będzie grał. Jak informuje ?Daily Mail?, piłkarz chce grać dla Kosowa.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Kosowo jako reprezentacja dopiero uzyskuje prawa od FIFA. W tym tygodniu przedstawiciele tej reprezentacji uzyskali zgodę na mecze towarzyskie. Reprezentacja co prawda nie będzie mogła występować pod symbolami narodowymi jak flaga czy godło. Nie będzie też grany hymn. Dopuszczono jedynie nazwę "Kosowo" na koszulkach. Z czasem będzie się to jednak zapewne zmieniać.Kosowo ogłosiło swoją niepodległość w 2008 roku, a jego niepodległość uznało do tej pory 100 ze 193 krajów członkowskich ONZ. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Kosowo może więc zyskiwać kolejne prawa. Jak informuje "Daily Mail" jest to równoznaczne z tym, że Adnan Januzaj będzie grał w barwach tego zespołu.

18-latek wielokrotnie powtarzał, że jest zdeterminowany, by być dumą Kosowa. Piłkarz ma jeszcze do wyboru m.in.: Belgię, Albanię, Turcję i Anglię.

BBC zrobi z Januzaja kadrowicza?