Kartki:Sissoko, Cabaye, Tiote, Yanga-Mbiwa - żółta
Skład:Krul - Yanga-Mbiwa (82. Haidara), Williamson, Taylor, Santon - Tiote, Anita (73. Cisse) - Sissoko, Cabaye, Gouffran (82. Ben Arfa) - Remy
Bramki:Dżeko (8.), Negredo (90.)
Kartki:Fernandinho, Zabaleta - żółta
Skład:Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov - Nasri (79. Milner), Fernandinho, Toure (61. Garcia), Silva - Negredo, Dżeko (52. Navas)
Manchester City ograł Newcastle United 2:0 i awansował na fotel lidera Premier League. Bramki strzelali Edin Dżeko i Alvaro Negredo.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Wicemistrzowie Anglii od pierwszych minut grali bardzo ofensywnie i już w ósmej minucie otworzyli wynik spotkania. Dobre dogranie Kolarova bez większych problemów do siatki wpakował Dżeko.

Goście kontynuowali ataki, ale nie potrafili podwyższyć wyniku. W drugiej połowie inicjatywę przejęli podopieczni Alana Pardew.

W 79. minucie poważnej kontuzji doznał Samir Nasri, który ze łzami w oczach był znoszony z boiska na noszach.

Końcówka należała już całkowicie do gospodarzy, jednak w końcu skuteczny kontratak wyprowadził Manchester, Negredo wyszedł sam na sam z bramkarzem i nieco szczęśliwie, ale pokonał bramkarza rywali.

Tym samym Manchester City został liderem Premier League. Wyprzedzić go w tej kolejce może tylko Arsenal, który w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą.