Premier League. Manchester United pokonał Swansea

Po trzech porażkach z rzędu podopieczni Davida Moyesa wreszcie wygrali - po bramkach Antonio Valencii i Dannego Welbecka pokonali na Old Trafford Swansea.

To pierwsze zwycięstwo United w tym roku - "Czerwone Diabły" w styczniu przegrały u siebie z Tottenhamem (liga) i Swansea (Puchar Anglii), a w tygodniu poległy na wyjeździe z Sunderlandem (Puchar Ligi). W sobotę ich gra, szczególnie w drugiej połowie, wreszcie mogła satysfakcjonować kibiców.

Pierwsza część meczu nie zachwyciła - początkowo przewagę miał Manchester, z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić goście. Swansea przeważała, ale to MU stworzyło sobie lepszą sytuację - w 36. minucie, po ładnej akcji piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Welbecka, ten jednak nieczysto w nią trafił i spudłował, mimo że miał przed sobą tylko bramkarza.

Druga połowa świetnie zaczęła się dla gospodarzy - po ładnej akcji i dośrodkowaniu Januzaja główkował Kagawa, Tremmel odbił piłkę prosto pod nogi Valencii, który z bliska wpakował ją do siatki. 13 minut później było 2:0 - Evra strzelał sprzed pola karnego, piłkę musnął jeszcze Danny Welbeck - zasłonięty bramkarz Swansea nie miał szans na reakcję.

Do końca meczu Manchester kontrolował grę i od czasu do czasu groźnie kontratakował. Swansea także miała swoje szanse, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie nie wbiła De Gei ani jednego gola.

Po 21 kolejkach MU ma na koncie 37 punktów (siódme miejsce). Swansea jest trzynaste (21 oczek).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i na Androida