Puchar Anglii. Arsenal ogrywa Tottenham w derbach Londynu

Arsenal pokonał lokalnego rywala, Tottenham 2:0 na własnym stadionie i awansował do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Gole strzelali Santi Cazorla i Tomas Rosicky.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania. Raz jedna, raz druga strona szukała sposobu na oszukanie defensywy rywala, ale obie drużyny nie wychodziły też zbyt dużą ilością graczy do przodu i nie podejmowały zbędnego ryzyka.

W 32. minucie wynik spotkania otworzył Santi Cazorla. Hiszpan wykorzystał idealne podanie Gnabry'ego i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Llorisa.

W drugiej części gry obraz gry wiele się nie zmienił. W środku boiska rażący błąd popełnił jednak młody Danny Rose, który zbyt długo zwlekał z podaniem, piłkę przejął Tomas Rosicky i samotnie popędził w kierunku bramki Tottenhamu, ustalając ostatecznie wynik spotkania na 2:0.

W innych ciekawszych sobotnich spotkaniach Pucharu Anglii Manchester City zremisował z Blackburn 1:1, a Newcastle przegrało na własnym stadionie 1:2 z Cardiff, w którym w roli trenera debiutował Ole Gunnar Solskjaer.