Premier League. Manchester City liderem, Hull rozbiło Fulham

Bez niespodzianek zakończyły się cztery sobotnie popołudniowe mecze w Premier League. Manchester City pokonał Crystal Palace 1:0 i został nowym liderem. Wygrały także Manchester United i Hull.

Tak relacjonowaliśmy mecze gol po golu

Manchester City dominował od początku spotkania. Już po 24 minutach miał na koncie dziesięć oddanych strzałów. Kibice na gola musieli jednak czekać aż do 67. minuty. Wówczas trafił Edin Dżeko, na którym pod nieobecność kontuzjowanego Sergio Aguero spoczywa ciężar zdobywania bramek dla City.

Dzięki wygranej zespół z Manchesteru został liderem, o dwa punkty wyprzedzając Arsenal. Zespół z Londynu w niedzielę zagra swój mecz 19. kolejki z Newcastle.

Czołówkę goni Manchester United, który wygrał czwarty kolejny mecz ligowy. W sobotę pokonał na wyjeździe Norwich 1:0. Podopieczni Davida Moyesa po udanym początku dali się zdominować gospodarzom, wśród których wyróżniał się prawoskrzydłowy Robert Snodgrass. Dwukrotnie United ratował świetnymi paradami David de Gea.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Wprowadzony w miejsce Ryana Giggsa Danny Welbeck wykorzystał przejęcie piłki przez Javiera Hernandeza i w 47. minucie zdobył jedyną, jak się potem okazało, bramkę. Po tym meczu gracze United awansowali na szóste miejsce, do prowadzących lokalnych rywali tracą siedem punktów.

Nieoczekiwanie najwięcej bramek w sobotę zdobyli gracze Hull City. Rozbili u siebie Fulham aż 6:0, choć do przerwy zaledwie bezbramkowo remisowali. W drugiej połowie trafiali kolejno: Ahmed Elmohamady, Robert Koren, George Boyd, Tom Huddlestone, Matthew Fryatt i ponownie Koren.

W ostatnim meczu Aston Villa zremisowała 1:1 ze Swansea. Bramkę dla gospodarzy zdobył Gabriel Agbonlahor, a wyrównał Roland Lamah.

Wcześniej w sobotę West Ham zremisował 3:3 z West Bromwich, a w ostatnim meczu Cardiff - Sunderland padł remis 2:2. W niedzielę od 14.30 Newcastle zmierzy się z Arsenalem i już teraz zapraszamy na relację na żywo w Sport.pl. Ponadto Everton zagra z Southampton, Tottenham ze Stoke, a Chelsea z Liverpoolem (relacja na żywo od 17 w Sport.pl).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone