Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Tottenham szuka trenera, De Boer odmawia

Tottenham Hotspur, który niedawno zwolnił Andre Villasa Boasa ze stanowiska trenera szuka jego następcy. Jednym z głównych kandydatów był szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam Frank De Boer, ale odrzucił on propozycje przenosin do londyńskiego klubu.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

- Jestem szczęśliwy pracując w Ajaxie. Odejdę dopiero wtedy, gdy nie będzie tu już żadnych wyzwań - skomentował plotki o możliwym przejściu do Tottenhamu Hotspur trener Ajaxu Frank De Boer.

Holender jest jednym z faworytów do przejęcia posady zwolnionego kilka dni temu Andre Villasa Boasa.

Plotki przybrały na sile, gdy Holender przyznał, że to wielki honor, że jeden z najsilniejszych klubów Premier League się nim interesuje. De Boer podkreślił jednak, że mimo to nigdzie się nie wybiera - To znaczy tylko, że jestem dobrze postrzegany na rynku, ale i tak zostaję w Ajaxie - zaznaczył De Boer, gdy jego podopieczni pokonali niedawno 3:0 amatorskie Ijsselmeervogels.

- Na tę chwilę Tottenham nie jest zespołem, do którego chciałbym przejść. Nie zmienia to oczywiście faktu, że to świetny klub. Po prostu nie skończyłem jeszcze swojej roboty w Amsterdamie.

De Boer w zeszłym roku był również jednym z kandydatów do objęcia posady trenera w Liverpoolu, ale ostatecznie zatrudniono tam Brendana Rodgersa. Kontrakt Holendra z Ajaxem obowiązuje do 2017 roku.

Holender zajmuje drugie miejsce na liście faworytów do objęcia posady trenera na White Hart Line według angielskiego bukmachera Williama Hilla. Prowadzi Tim Sherwood, który do tej pory był koordynatorem technicznym klubu. Dalej wymienia się Glenna Hoddle'a, Fabio Capello i Michaela Laudrupa.

Czy zwolnienie Villasa Boasa było dobrym pomysłem?