Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Boruc: Nie chcę o tym pamiętać

1 : 1
Informacje
Premier League 2013/14 - 10. kolejka
Sobota 02.11.2013 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Stoke
1
0
1
Southampton
1
0
1
Składy i szczegóły
Stoke
Bramki:Begović (1.)
Kartki:Walters, Huth, Cameron - żółta
Skład:Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Whelan (46. Palacios), N'Zonzi - Walters, Ireland (65. Assaidi), Arnautović - Crouch
Southampton
Bramki:Rodriguez (42.)
Kartki:Lovren - żółta
Skład:Boruc - Clyne, Fonte, Lovren, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Rodriguez (69. Ramirez), Lallana - Lambert
- Nie chcę już o tym pamiętać. Za tę bramkę obwiniam wiatr - powiedział Artur Boruc po meczu Southampton ze Stoke (1:1). W 12. sekundzie spotkania Polak puścił gola po wybiciu bramkarza drużyny przeciwnej Asmira Begovicia.
Golkiper Stoke kopnął piłkę sprzed własnej bramki, przeleciała ona 3/4 boiska, odbiła się przed polem karnym rywali i przelobowała Boruca. - Nie chcę już o tym pamiętać. Obwiniam wiatr za tę bramkę. Przepraszam moich kolegów z zespołu i kibiców, ale co mogę powiedzieć? Co się stało, to się stało i muszę się pozbierać. Obiecuję, że zwrócę te dwa punkty, które dzisiaj straciliśmy - powiedział po meczu polski bramkarz.

- Takie rzeczy przytrafiają się bramkarzom. Zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. To jest wpisane w życie bramkarza, które nie zawsze jest wspaniałe. Ale patrzę w przyszłość i skupiam się na kolejnym spotkaniu - dodał Boruc.

Rozczarowanie Polaka jest tym większe, że w tym sezonie był jednym z najlepszych golkiperów w Anglii. Przed tym meczem w dziewięciu spotkaniach puścił zaledwie trzy gole.

Rozmowę z Borucem zamieściła też wieczorem oficjalna strona Southampton FC. Boruc bije się w pierś, bo wiedział, że wiatr może płatać w tym meczu figle. - Po rozgrzewce doskonale zdałem sobie sprawę z tego, jakie w meczu będą warunki. To ważna rzecz, żeby właściwie przygotować się do meczu, dlatego przyznam, że jestem na siebie zły - stwierdził bramkarz.

- Ostatnio takiego gola puściłem, kiedy jeszcze byłem dzieckiem. Na boisku bez trybun i z fatalną murawą - dodał.

- Szczerze mówiąc nie miałem praktycznie czasu, żeby ocenić lot piłki. Szczególnie po tym koźle wiedziałem, że jestem w czarnej d... (wolne tłumaczenie, w oryg. in the middle of nowhere).

Bramkarz Stoke: Nie cieszyłem się z gola ze względu na Boruca