Premier League. Southampton znów wygrywa. Bezrobotny Boruc

Southampton wciąż jest rewelacją sezonu Premier League. Tym razem Artur Boruc i jego koledzy ograli Fulham 2:0 i tym samym awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Polski bramkarz przez całe spotkanie był bezrobotny.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Gospodarze ustalili wynik spotkania już w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Rickie Lambert, a dzieła dopełnił Jay Rodriguez, który w podobnej akcji, ale z gry, pokonał bramkarza Fulham w 43. minucie.

Southampton przez całe spotkanie dominował i pozwolił gościom na ledwie dwa niecelne strzały. Artur Boruc właściwie nie musiał nic robić, przez całe spotkanie wyłapał jedynie kilka dośrodkowań.

Kolejna wygrana zapewniła zespołowi Southampton awans na trzecie miejsce w tabeli. "Święci" mają teraz jedynie cztery punkty straty do liderującego Arsenalu.

Fantastyczną formę po raz kolejny zaprezentowała defensywa Southampton, dzięki której kibice ich zespołu tylko trzykrotnie w tym sezonie musieli pogodzić się ze stratą gola. To wciąż najlepszy wynik w całej Premier League.