Bramki:Wilshere (18.), Oezil (58., 82.), Ramsey (83.)
Skład:Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Flamini (38. Ramsey) - Oezil, Wilshere, Cazorla (59. Rosicky) - Giroud (78. Bendtner)
Norwich
Bramki:Howson (70.)
Skład:Ruddy - Martin, Turner, Bassong, Olsson - Tettey (78. Hoolahan) - Snodgrass, Howson, Fer, Pilkington (71. Redmond) - Hooper
Identyczne wyniki osiągnęły w sobotę dwie londyńskie drużyny - Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał z Norwich 4:1, natomiast Chelsea w takim samym stosunku pokonało Cardiff. Bohaterami swoich zespołów byli Mesut Oezil oraz Eden Hazard - obaj zaliczyli po dwa trafienia. W obu meczach nie brakowało spektakularnych akcji - Arsenal strzelił gola po ataku jak z gry piłkarskiej, a Chelsea trafiło po tym, jak Samuel Eto'o wybił piłkę bramkarzowi prawie z rąk.
Mimo wysokiego zwycięstwa przewaga Arsenalu nie było aż tak widoczna na boisku, a rywale stawiali zacięty opór liderom Premier League. Pierwszego gola strzelił dla gospodarzy Jack Wilshere, który w 18. minucie z najbliższej odległości pewnie wykończył niesamowity atak pełen krótkich podań z pierwszej piłki. W ostatnich tygodniach Arsenal często gra takie "koronkowe" akcje, jednak oglądając tę przeprowadzoną na pełnej szybkości, można odnieść wrażenie, jakby pochodziła z gry FIFA lub PES.

Zobacz bramkę:

Arsenal vs Norwich 1:0 Jack Wislhere przez footballdaily1

Goście nie zdążyli się jeszcze pogodzić z utratą bramki, a dwie minuty później było już 2:0, gdy po dośrodkowaniu Oliviera Girouda głową skierował piłkę do siatki Oezil.

Goście zdołali strzelić bramkę kontaktową dopiero w 70. minucie, a główną winę za to ponosi Per Mertesacker. Jego niecelne podanie przejął Jonny Howson, który chwilę później nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego. Bramka ta wyraźnie rozzłościła gospodarzy i w ciągu pięciu minut zaaplikowali rywalom dwie kolejne bramki. Autorem pierwszej był Aaron Ramsey, który w świetnym stylu minął trzech rywali. Chwilę później on sam podał do Oezila, który zaliczył swoje drugie trafienie w meczu.

Szczęsny miał kilka udanych interwencji. Obronił m.in. uderzenia Holendra Leroya Fera z dystansu w 43. oraz Szkota Roberta Snodgrassa w 56. minucie. Skapitulował tylko raz, po uderzeniu tuż przy słupku Jonathana Howsona. Arsenal zanotował siódmy kolejny mecz ligowy bez porażki. W ośmiu spotkaniach zgromadził 19 punktów i prowadzi w tabeli. O dwa wyprzedza Chelsea oraz Liverpool.

Hazard razy dwa i pierwszy gol Eto'o

Inny przebieg miało spotkanie Chelsea z Norwich, w którym to goście jako pierwsi zdobyli bramkę. Jordon Mutch wykorzystał błąd Davida Luiza, których chciał przepuścić piłkę do Petra Cecha, jednak nie zauważył stojącego za nim rywala. Ten przejął piłkę i przerzucił futbolówkę nad czeskim bramkarzem.

Gol wyrównujący dla Chelsea padł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż Samuel Eto'o w polu karnym wybił piłkę odbijającemu ją od ziemi bramkarzowi. Do futbolówki dopadł Eden Hazard, który próbował podawać do Kameruńczyka, jednak ostrym wślizgiem wybił mu piłkę obrońca. Na szczęście dla gospodarzy Belg zdołał skierować bezpańską piłkę do siatki.

Chelsea vs Cardiff 1:1 Eden Hazard przez footballdaily1

W drugiej połowie punktowali już tylko gospodarze - swoją pierwszą bramkę dla "The Blues" zdobył Eto'o, który wykorzystał podanie od Hazarda. Po jednym golu dołożyli później jeszcze Oscar i Hazard i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Była to druga z rzędu ligowa wygrana podopiecznych Portugalczyka Jose Mourinho i zarazem ich czwarty kolejny mecz bez porażki w tych rozgrywkach.