Premier League. Adnan Januzaj ratuje Manchester United!

18-letni Adnan Januzaj, strzelając dwie bramki w drugiej połowie, wywalczył trzy punkty dla Manchesteru United. ?Czerwone Diabły? tym samym pokonały Sunderland 2:1 i wróciły do górnej połowy tabeli Premier League.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Pierwsza połowa ponownie nie poszła po myśli Davida Moyesa. Mistrzowie Anglii za sprawą błędu Nemanji Vidicia stracili bramkę już w piątej minucie po strzale Craiga Gardnera. Do końca pierwszej części gry "Czerwone Diabły" usiłowały wyrównać, jednak ich ataki były zbyt chaotyczne, a gospodarze nie pozwalali sobie na głupie błędy.

W drugiej połowie goście odpowiedzieli dwoma trafieniami 18-letniego pomocnika z Belgii, Adnana Januzaja. Wychowanek MU najpierw wykorzystał podanie Evry i precyzyjnym strzałem pokonał Westwooda, a później przepięknym uderzeniem z woleja wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Do końca spotkanie było wyrównane, ale obie drużyny miały bardzo niewiele klarownych sytuacji do zmiany wyniku.

Dzięki temu zwycięstwu Manchester United awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Do liderującego Liverpoolu traci sześć punktów.