Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Sir Alex Ferguson wyklucza powrót na ławkę

Były menedżer Manchesteru United Alex Ferguson poinformował, że mimo słabych wyników zespołu nie zamierza wracać na ławkę trenerską. Zdradził też, że w 2003 roku dostał ofertę prowadzenia Chelsea Londyn.
- Nie jestem zainteresowany dalszą pracą menedżera czy odpowiadaniem za wyniki Manchesteru. Klub jest w dobrych rękach. Mój następca David Moyes jest naprawdę dobrym szkoleniowcem - mówił Ferguson.

Manchester United zanotował najgorszy od 24 lat start w Premier League i zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli. W bieżącym sezonie odniósł tylko dwa zwycięstwa, zanotował jeden remis i poniósł aż trzy porażki. Mimo to Ferguson nie zamierza wrócić do klubu, nawet jeśli Manchester będzie go potrzebował. - Podjąłem decyzję wcześniej i jej nie zmienię. Teraz wiodę inne życie. Planuję odwiedzić winnice we Francji i Włoszech, a także śledzić wydarzenia sportowe takie jak golfowy Masters czy zawody jeździeckie Kentucky Derby - powiedział.

71-letni Szkot "Czerwone Diabły" prowadził od 1986 roku do końca poprzedniego sezonu. Przyznał także, że 10 lat temu odrzucił propozycję z Chelsea Londyn, którą złożył mu Roman Abramowicz.- Gdy tylko przejął klub, skontaktował się ze mną przez agenta i złożył propozycję. Jednak od razu powiedziałem, że nie ma szans na to, bym pracował z zawodnikami The Blues - zakończył.