Premier League. Czyste konto Szczęsnego. Arsenal wygrał z Tottenhamem

W spotkaniu 3. kolejki angielskiej ekstraklasy Arsenal FC pokonał Tottenham 1:0. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny i w końcówce spotkania uchronił zespół od straty gola.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Arsenalu z Tottenhamem

Jedyna bramka padła w 23. minucie spotkania. Świetna akcja zaczęła się od Tomasa Rosicky'ego, który zauważył niepilnowanego Theo Walcotta w prawym narożniku pola karnego. Walcott był na linii z obrońcami, ale szybko ich minął i idealnie podał do wbiegającego na krótki słupek Oliviera Giroud, który czubkiem buta wepchnął piłkę do bramki.

Choć gracze Tottenhamu kilka razy groźnie atakowali bramkę "Kanonierów", wyrównujący gol nie padł. Duża w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który w 77. minucie popisał się fantastyczną interwencją. Zza pola karnego uderzał Jermain Defoe, piłka po rykoszecie zmierzała już do bramki, kiedy Polak nagle rzucił się instynktownie i odbił piłkę tuż przed linią bramkową.

Powinien za swój występ otrzymać wysoką ocenę, szczególnie że w pierwszej połowie też świetnie wybronił strzał zza pola karnego Androsa Townsenda.

Po trzech meczach Arsenal ma na koncie sześć punktów. Tak samo jak Tottenham, który stracił w derbach Londynu pierwsze "oczka" w tym sezonie.