Premier League. Boruc wybronił, co mógł, ale Southampton przegrało z Norwich

W spotkaniu 3. kolejki Premier League Southampton Artura Boruca przegrało na wyjeździe z Norwich 1:0. Jedynego gola strzelił Nathan Redmond, a polski bramkarz nie miał większych szans, by obronić jego uderzenie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Southampton z Norwich

W pierwszej, bezbramkowej połowie Boruc był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku. Jego Southampton miało pecha, że piłka po uderzeniu z powietrza Lallany trafiła w słupek, a Norwich, że w bramce rywali stał bardzo dobrze dysponowany Polak. Boruc błysnął szczególnie w 14. minucie. Po rzucie wolnym Norwich piłka trafiła do Fera, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem. Bramkarz Southampton szybko jednak wybiegł z bramki i zatrzymał uderzenie rywala.

Po chwili Boruc jeszcze raz popisał się znakomitą interwencją, kiedy odbił strzał z linii pola karnego Van Wolfswinkela. Ale w tej sytuacji piłkarz Norwich był na spalonym i jego ewentualny gol nie zostałby uznany.

Polak skapitulował dopiero w 68. minucie spotkania. Redmond dostał piłkę na lewej stronie, zbiegł do środka i uderzył przy słupku. Boruc nie miał większych szans. Rzucił się, ale zabrakło mu centymetrów, by odbić piłkę. Można go obwiniać za to, że nie krył odpowiednio bliższego słupka, ale znacznie większą winę ponoszą za tę bramkę jego koledzy z obrony, którzy dopuścili do strzału. Tym bardziej że Polak był w momencie uderzenia zasłonięty.

Znacznie gorsze oceny za swój występ niż Boruc (my dalibyśmy mu notę 7/10) otrzyma za to sędzia Howard Webb. Ulubiony arbiter polskich kibiców po tym, jak podyktował karnego na Euro 2008 w meczu z Austrią, tym razem nie odgwizdał trzech ewidentnych "jedenastek". Dwie powinien podyktować za grę w siatkówkę w polu karnym (po jednej dla obu zespołów) i jedną za faul zawodnika Southampton w doliczonym czasie gry. Wiemy, że w Anglii wiele rzeczy się puszcza, ale bez przesady.

Po trzech spotkaniach Southampton ma na koncie cztery punkty, tyle samo co Norwich, które przełamało serię siedmiu meczów bez zwycięstwa z ekipą Boruca.