Premier League. Southampton z Borucem zremisował z Sunderlandem

W meczu 2. kolejki Premier League Southampton z Arturem Borucem w składzie zremisował na własnym stadionie z Sunderlandem 1:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości. Już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Larssona wykorzystał strzałem głową najniższy na boisku Giaccherini. Boruc był bez szans.

Southampton oczywiście zaczęło kontrolować spotkanie, ale dużego zagrożenia z tego nie było. Westwood jeśli już interweniował, to robił to głównie stojąc w miejscu.

Groźniej zrobiło się w drugiej połowie. Liczne dośrodkowania w pole karne gości trafiały na głowę Lamberta. Ten jednak nie potrafił skierować piłki do siatki. Brakowało mu precyzji.

Gospodarze punkt uratowali dopiero w 88. minucie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafiła prosto na głowę Fonte, a Portugalczyk nie dał szans Westwoodowi.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się nowy nabytek Southamptonu Pablo Osvaldo, który przyszedł z Romy za 15 mln funtów. Wyróżnił się jedynie żółtą kartką.