Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Rooney ma już dość i chce odejść

Wayne Rooney jest gotów na piśmie zażądać transferu do innego klubu. Piłkarz jest wściekły i zdezorientowany po wypowiedzi nowego trenera Manchesteru United Davida Moyesa, który uważa go za napastnika numer dwa w klubie - donosi ?Daily Mail?.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę! Sprawdź się jako prezes klubu ?

- Jeśli Robin van Persie dozna kontuzji, będziemy Wayne'a potrzebowali - powiedział Moyes. Ta wypowiedź rozzłościła Rooneya. Oliwy do ognia dodał fakt, że oficjalnie Manchester United nie chce podjąć rozmów z potencjalnymi kupcami.

27-letni napastnik czuje, że swój szczyt kariery na Old Trafford już osiągnął i dziewięć lat w jednym klubie to dla niego wystarczający okres. Rooney, który leczy kontuzję uda, dał do zrozumienia władzom United, że chce odejść. Piłkarz gotów jest zażądać transferu na piśmie.

Rooneyowi zależy na tym, by grać jak najwięcej, a nie być w cieniu Van Persiego. Napastnik chce być w formie na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Brazylii i uważa, że pozostanie w Manchesterze będzie dla jego kariery krokiem w tył.

Rooneyem interesują się Arsenal i Chelsea. Jose Mourinho już rozpoczął swoją medialną grę. We wtorek stwierdził, że jeśli piłkarz zostanie w Manchesterze, szanse Anglików na mundialu znacząco zmaleją. Rooney jest priorytetem Chelsea po tym, jak klub przegrał walkę z Monaco o Radamela Falcao oraz z PSG o Edinsona Cavaniego.

Manchester United raczej nie będzie chciał wzmacniać lokalnych rywali. Wśród możliwych nowych pracodawców Rooneya spoza Wysp wymienia się Real Madryt, Barcelonę i PSG.