Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Pierwszy zakup Mourinho. Schuerrle w Chelsea

Chelsea Londyn potwierdziła oficjalnie pierwszy transfer od czasu objęcia stanowiska trenera przez Jose Mourinho. Od przyszłego sezonu na Stamford Bridge będzie grał Andre Schuerrle, który do tej pory występował w Bayerze Leverkusen.
22-letni napastnik od dwóch lat z powodzeniem grał w ekipie z Leverkusen zdobywając 18 bramek w 65 meczach. Niemiec ma być częścią 100-milionowego planu przebudowy Chelsea w wykonaniu Mourinho.

Umiejętności i siła fizyczna Schuerrle pozwoliła mu znakomicie odnaleźć się w Bundeslidze. Piłkarz był ważną częścią taktyki 4-3-3 w Bayerze, gdzie występował na lewej stronie.

Według doniesień angielskich mediów londyński klub zapłacił za reprezentanta Niemiec 20 milionów funtów.

Bayer kupił Koreańczyka

W miejsce Schuerrle Bayer sprowadził z HSV Koreańczyka Heung-min Sona. 20-letni napastnik podpisał 5-letni kontrakt z klubem z Leverkusen.

Son trafił do akademii piłkarskiej HSV prosto z koreańskiego liceum. W ostatnim sezonie zdobył dla zespołu z Hamburga 12 bramek.

- Od początku mówiliśmy, że transfer Schuerrle będzie możliwy dopiero wtedy, gdy uda nam się znaleźć godne zastępstwo. Teraz, gdy udało nam się sprowadzić Sona nie było sensu blokować tego transferu - stwierdził Wolfgang Holzhaeuser, prezes Bayeru

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida