Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tim Sherwood: Gareth Bale na milion procent zostanie w Tottenhamie

Zdaniem Tima Sherwooda - byłego reprezentanta Anglii, a obecnie trenera grup młodzieżowych w Tottenhamie - gwiazda tego zespołu Gareth Bale nadal będzie graczem ?Kogutów?. Nie zmieni tego nawet fakt, że Tottenham nie zagra w najbliższej edycji Ligi Mistrzów.
Londyńczycy o prawo do gry w eliminacjach Champions League walczyli do ostatniej kolejki. Sunderland pokonali 1:0, ale swój mecz wygrał również Arsenal i to "Kanonierzy" zdobyli ostatecznie czwartą lokatę. Jedynego gola Sunderlandowi wbił niezawodny Bale. Walijczyk swojemu zespołowi punkty uratował nie po raz pierwszy w tym sezonie.

Jego świetna dyspozycja w ostatnim roku nie uszła uwadze największych europejskich klubów. Od kilku miesięcy pisze się, że zatrudnieniem Walijczyka poważnie zainteresowany jest Real Madryt. O tym, że Bale zostanie na White Hart Lane, przekonany jest jednak trener w Tottenhamie Tim Sherwood, który obecnie pracuje z młodzieżą.

- W Londynie jest przeszczęśliwy. Obserwuję go podczas treningów i widzę, że łączą go świetne relacje z kolegami oraz sztabem szkoleniowym. Odnosi się do nich z szacunkiem, a oni odwdzięczają mu się tym samym. Nie widzę, że pali się do odejścia. Na milion procent jestem przekonany, że u nas zostanie - powiedział Sherwood w rozmowie z talkSPORT.

Problem w tym, że Walijczyk wciąż nie podpisał nowego kontraktu. Obecna umowa obowiązuje do 2015 roku, ale na jej mocy piłkarz zarabia 3,6 miliona funtów rocznie, co jak na Premier League nie jest oszałamiającą kwotą. - Z pewnością wiele klubów będzie chciało go pozyskać. Na szczęście dla niego, jak i Tottenhamu on ma dobrych doradców - dodał Sherwood.

23-letni gwiazdor zasługuje na zdecydowaną podwyżkę, z czego doskonale zdają sobie sprawę działacze londyńskiego klubu, którzy w najbliższym czasie mają mu zaoferować 200-procentowe zwiększenie zarobków. Na dodatek Tottenham chce się zabezpieczyć przed ewentualnym szybkim odejściem piłkarza, umieszczając w kontrakcie klauzulę, według której będzie można go kupić za 100 milionów funtów.

Ligę Bale zakończył z dorobkiem 21 trafień. W sumie razem z występami w kadrze i pucharach w tym sezonie skrzydłowy uzbierał aż 31 bramek. Został wybrany na zawodnika roku według Związku Zawodowego Piłkarzy (PFA), Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (FWA) oraz ekspertów powołanych przez władze ligi.