Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Alex Ferguson trenerem sezonu, Gareth Bale - piłkarzem

Bez niespodzianek w corocznym plebiscycie na najlepszego menedżera i piłkarza Premier League. Głosem ekspertów, wybieranych przez władze ligi, statuetki powędrują w tym roku do Aleksa Fergusona i Garetha Bale'a.
W kwietniu, na kilka kolejek przed końcem sezonu, Ferguson sięgnął po swoje trzynaste mistrzostwo z Manchesterem United. Kilka tygodni później 72-letni Szkot oficjalnie ogłosił, że wraz z końcem rozgrywek po 26 latach zrezygnuje z funkcji szkoleniowca "Czerwonych Diabłów".

W piątek kilka godzin po jego ostatniej przedmeczowej konferencji prasowej władze Premier League poinformowały, że to właśnie on został wybrany na najlepszego menedżera tego sezonu. To już jego jedenaste tego typu wyróżnienie w karierze. Ostatnie spotkanie z Fergusonem na ławce Manchester rozegra w niedzielę przeciwko West Bromwich.

Tytuł dla najlepszego piłkarza powędrował do Garetha Bale'a. Skrzydłowy Tottenhamu jest pierwszym zawodnikiem Kogutów, któremu przyznano nagrodę. Wcześniej nie otrzymał jej również żaden inny Walijczyk. To dla niego kolejne wyróżnienie w tym roku. Bale był już wybierany na zawodnika roku wg Związku Zawodowego Piłkarzy (PFA) oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (FWA). Został też najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia.