Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League: Lampard przedłużył kontrakt z Chelsea

Chelsea Londyn oficjalnie poinformowała, że Frank Lampard podpisał nowy, jednoroczny kontrakt z klubem. Od początku sezonu wszystko wskazywało na to, że piłkarz nie podpisze nowej umowy i po sezonie odejdzie z klubu, ale jego znakomite występy oficjalnie przekonały włodarzy klubu ze Stamfrod Bridge, że warto zatrzymać najskuteczniejszego piłkarza w historii Chelsea na dłużej w klubie.
Po tym, jak Lampard przedłużył umowę kolejny sezon będzie jego 13. na Stamford Bridge - Frank przez długi czas był ważną częścią klubu i walnie przyczyniał się do tego, że w ostatnich latach udało się odnieść tyle sukcesów. Rozmawialiśmy z nim przez długi czas i cieszymy się, że ostatecznie udało się nam dojść do porozumienia. Nowa umowa zatrzyma go w klubie do końca przyszłego sezonu - przekonuje Ron Gourlay z zarządu klubu.

- Wszyscy wiedzą, że moim marzeniem było zostać w tym klubie, mimo że rozmowy trwały tak długo - przekonuje sam Lampard. - Chciałbym podziękować Abramowiczowi za wszystko, co zrobił w tym klubie. Dzięki niemu nasze marzenia się zrealizowały. Kocham ten klub, piłkarzy i cały sztab, a przede wszystkim kibiców, którzy traktowali mnie znakomicie od pierwszego dnia, gdy się tu znalazłem - dodaje.

Pomocnik ostatnio stał się najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu z 202. bramkami na koncie. Od kiedy przyszedł do klubu w 2001 r. (z West Hamu) Lampard wygrał trzykrotnie mistrzostwo Anglii, czterokrotnie Puchar Anglii, a po razie zgarniał najważniejsze europejskie trofea - Ligę Mistrzów i Ligę Europejską.

W 2004, 2005 i 2009 roku zgarniał tytuł piłkarza roku w klubie, wielokrotnie był też nominowany do wyróżnień na skalę europejską. 34-latek w kwietniu został trzecim piłkarzem w historii klubu, który zagrał w barwach "The Blues" minimum 600 razy.

Frank Lampard w niedzielę najprawdopodobniej zagra w ostatnim meczu Chelsea w tym sezonie, o 17.00 z Evertonem.