Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. David Moyes oficjalnie nowym trenerem Manchesteru United

Manchester United oficjalnie ogłosił, że następcą Alexa Fergusona po zakończeniu obecnego sezonu zostanie jego rodak, David Moyes. 50-latek podpisał z klubem 6-letni kontrakt.
Ferguson zrezygnował z posady trenera Manchesteru w środę po 26. latach pracy w zespole 20-krotnego mistrza Anglii. Kibice tego zespołu nie musieli jednak długo czekać na ogłoszenie nazwiska jego następcy. Oficjalna strona Manchesteru United poinformowała, że 1. lipca David Moyes, dotychczasowy trener Evertonu zastąpi 71-latka na stanowisku szkoleniowca "Czerwonych Diabłów".

Moyes był uważany za faworyta do objęciu posady po Alexie Fergusonie od kiedy Szkot oficjalnie zapowiedział swoje odejście z klubu po sezonie. Ustępujący z posady w Manchesterze Ferguson nie ma wątpliwości, że była to jedyna słuszna decyzja - Kiedy dyskutowaliśmy nad potencjalnymi kandydatami arbitralnie zgodziliśmy się, że David to najlepszy możliwy pomysł. To bardzo uczciwy człowiek z fantastyczną etyką pracy - podkreślił ustępujący trener drużyny z Old Trafford.

- Obserwowałem jego pracę od dawna, już w 1998 roku dyskutowaliśmy na temat objęcia przez niego posady mojego asystenta, ale ostatecznie został pierwszym trenerem Preston. Był wtedy młodym trenerem, który dopiero rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. Przez ostatnie lata udowodnił jednak jak bardzo się rozwinął wykonując fantastyczną pracę w Evertonie. Nie ma wątpliwości, że ma wszystkie niezbędne umiejętności do zostania trenerem tego klubu - dodał Ferguson.

Legenda klubu i ambasador Manchesteru United Bobby Charlton również wierzy, że David Moyes będzie w stanie utrzymać klub na szczycie. W przyszłym sezonie "Czerwone Diabły" będą bronić wywalczonego niedawno 20. tytułu mistrzowskiego - Widzę w Moyesie kogoś, kto będzie wiedział jak trzeba pracować w tak wyjątkowym klubie jak Manchester United. Chcieliśmy na tym stanowisku człowieka, z którym będziemy mogli od razu związać się długoterminowym kontraktem i który będzie miał wizje tego jak budować tego klubu w przyszłości - podkreślił Charlton.

Sam David Moyes, który ze swojego obecnego klubu, Evertonu, odejdzie po sezonie nie ukrywa, że ma świadomość przed jak wielkim wyzwaniem stoi - Otrzymanie propozycji poprowadzenia takiego klubu to wielki zaszczyt. Jestem zachwycony, że Alex Ferguson zarekomendował mnie do objęcia tej posady. Mam wielki szacunek do tego, co osiągnął w tym klubie przez ostatnie lata - przyznał Moyes.

- Dobrze zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko będzie zastąpić najlepszego trenera w historii, ale taka szansa nie zdarza się często i już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu - dodał.

Ustępujący trener Evertonu dokończy obecny sezon będąc szkoleniowcem tej ekipy, a posadę Alexa Fergusona obejmie pierwszego lipca. 71-latek poprowadzi Manchester United w dwóch ostatnich meczach sezonu. Kończący rozgrywki mecz z West Bromwich będzie meczem numer 1500 na ławce trenerskiej w wykonaniu Fergusona.

Więcej o:
Komentarze (25)
Premier League. David Moyes oficjalnie nowym trenerem Manchesteru United
Zaloguj się
 • eurofan120009

  Oceniono 129 razy 103

  A było tak blisko ,aby Franz Smuda objął Manchester.

 • his_dudeness

  Oceniono 104 razy 84

  Dobry wybór, zresztą czego oczekiwać po profesjonalnym klubie piłkarskim ?
  Oni zapewne wszystko mieli dogadane już dawno i po prostu zrobili to co zaplanowali.
  U nas się zwalnia trenerów zanim ma się kogoś w miejsce zwalnianego.
  Tak różne wannabe-Abramowicze mają ...

 • cicior

  Oceniono 51 razy 41

  Zapewne sam Ferguson wskazał następcę i spokojnie dogadano szczegóły. spokojnie także moyes przejmie drużynę ze wsparciem i chwilowa pomocą Fergusona. takie namaszczeni może być dobre dla drużyny. A temat Mourinho w MU ? najwyżej zabawny. Mu nie potrzebuje trenera, który zajedzie mentalnie i skłóci drużynę.

 • rick.deckard

  Oceniono 25 razy 23

  "- Kiedy dyskutowaliśmy nad potencjalnymi kandydatami arbitralnie zgodziliśmy się, że David to najlepszy możliwy pomysł."

  arbitralny - nieliczący się ze zdaniem innych, narzucający swoje opinie i rozstrzygnięcia (np. arbitralne sądy, arbitralna decyzja)

  Zdanie w oryginale:
  "When we discussed the candidates that we felt had the right attributes we unanimously agreed on David Moyes."

  Słowo, którego szukacie to "jednogłośnie".

 • mkoziol7

  Oceniono 25 razy 21

  Grunt, że nie Mourinho :) Ciekawe, kto teraz zostanie trenerem Evertonu? Mówi się o Laudrupie ze Swansea albo Martinezie z Wigan, ale o Laudrupie mówi się też w kontekście Realu, a Wigan lada moment zleci do Championship, więc kwestia dalej pozostaje otwarta. No i pytanie czy Baines przejdzie wraz z Moyesem do MU? Byłoby miło, byle bez Fellainiego.

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 26 razy 16

  Podobno błagali Fornalika, ale ten twardo powiedział, najpierw MŚ z Polską, później jakiś wielki klub.

 • loppe

  Oceniono 39 razy 7

  Wiecie dlaczego m.in. nie wzięli Mourinho? Proste - Ferguson z Cristiano potrafił wygrać LM, a Mourinho z Cristiano nie potrafił. To daje do myślenia...

 • karol3326986

  Oceniono 28 razy 6

  A już myślałem że Franciszka Smude wezmą xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX