Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson odchodzi na emeryturę?

We wtorek późnym wieczorem w mediach pojawiła się informacja, że trener Manchesteru United sir Alex Ferguson rozważa zakończenie trenerskiej kariery po obecnym sezonie. Swoją decyzję miałby ogłosić jeszcze w tym tygodniu. Klub oraz menedżer do doniesień medialnych na razie się nie odnieśli.
Plotka pojawiła się po wtorkowym dniu golfowym. Część zawodników United grała ze sztabem szkoleniowym na polu niedaleko od Altrincham i dowiedziała się, że gracze zostaną poinformowani o przyszłości 71-letniego Fergusona jeszcze przed niedzielnym meczem ze Swansea.

Wiadomość o możliwej rezygnacji Fergusona momentalnie obiegła media na całym świecie, choć klub oraz sam zainteresowany nie odnieśli się do tych doniesień.

Informacja o przejściu Fergusona na emeryturę po tym sezonie jest zaskakująca, bo jeszcze kilka dni temu Szkot dawał do zrozumienia, że na razie kariery kończyć nie zamierza. "Nie wiem, czy będę tu przez kolejną dekadę pełną sukcesów, ale z pewnością nie planuję na razie odchodzić z miejsca, które, jak wierzę, jest specjalne i warto tu być" - napisał w oświadczeniu.

Ferguson pracuje na Old Trafford od 27 lat. Przez ten czas klub zdobył 13 mistrzostw Anglii, pięciokrotnie wygrywał Puchar Anglii, a czterokrotnie Puchar Ligi Angielskiej. Miał też sukcesy na arenie międzynarodowej, dwukrotnie triumfując w Lidze Mistrzów, wygrywając Puchar Zdobywców Pucharów oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida