Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Carrick wśród nominowanych do nagrody Piłkarza Roku

Angielski związek zawodowych piłkarzy ogłosił listę nominowanych do nagrody Piłkarza Roku i Młodego Piłkarza Roku. Na obu listach znaleźli się Eden Hazard z Chelsea i Gareth Bale z Tottenhamu Hotspur.
Nominowani do nagrody dla Piłkarza Roku zostali: Bale, Michael Carrick i Robin van Persie (obaj Manchester United), Hazard i Juan Mata (obaj Chelsea) oraz Luis Suarez (Liverpool).

O nagrodę dla Młodego Piłkarza Roku z Bale'm i Hazardem konkurują: Christian Benteke (Aston Villa), Romelu Lukaku (Chelsea, wypożyczony do West Bromwich Albion), Danny Welbeck (Manchester United) i Jack Wilshere (Arsenal)

Nominacje wywołały sporo kontrowersji, a typy co do potencjalnego zwycięzcy są bardzo zróżnicowane. Angielski bukmacher SkyBet nie ma jednak wątpliwości, że po nagrodę w obu kategoriach sięgnie Gareth Bale (można wygrać jednego funta za sześć postawionych na jego sukces w kategorii Piłkarza Roku, z kolei za zwycięstwo w rywalizacji młodszych zawodników można wygrać dwa funty za pięć postawionych). Dużo mniejsze szanse daje się pozostałym kandydatom do nagrody Piłkarza Roku. Za funta postawionego na Robina van Persiego można wygrać siedem, a na Luisa Suareza dziewięć. Warto zaznaczyć, że wśród nominowanych nie ma żadnego piłkarza obrońców mistrzowskiego tytułu, Manchesteru City.

Wszystko wskazuje na to, że Bale nie będzie miał konkurencji również w kategorii dla Młodego Piłkarza Roku. Według Skybet jedynym, który może zagrozić walijskiemu pomocnikowi jest Christian Benteke, za którego sukces możemy zarobić siedem funtów za dwa postawione.

Nagrody zostaną przyznane głosami zrzeszonych piłkarzy. Wyniki zostaną ogłoszone 28 kwietnia.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida