Premier League. Trzy gole Arsenalu w sześć minut, remis Southampton

Wielkie emocje w Londynie. Arsenal do 85. minuty przegrywał z Norwich, ale po kontrowersyjnym karnym strzelił wyrównującą bramkę i ostatecznie wygrał 3:1. Southampton Artura Boruca zremisowało 1:1 z West Hamem.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste"

Pierwsza połowa w Londynie nie zachwyciła - Arsenal miał przewagę, ale nie potrafił zamienić jej na bramkę. Druga część meczu zaczęła się fatalnie dla gospodarzy - po rzucie wolnym niepilnowany Turner z łatwością pokonał Łukasza Fabiańskiego, który nie miał szans na skuteczną interwencję. Zawiodła obrona, która odpuściła krycie.

Arsenal do 83. minuty bił głową w mur. Wtedy to w polu karnym Norwich doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji - Giroud upadł po przepychance z Kamarą. Sędzia główny nie zareagował, ale sędzia liniowy, który nie miał prawa dokładnie widzieć tej sytuacji, uznał, że był to faul. Mike Jones wskazał na wapno, a Arteta pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Arsenal rzucił się do ataku i w 88. minucie dopiął swego - po pięknej akcji Chamberlaina Giroud wepchnął piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później załamanych gości dobił Podolski.

Fabiański zagrał poprawnie, choć przez cały mecz nie miał zbyt wiele pracy. Arsenal po zwycięstwie z Norwich wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Jego główni konkurenci w walce o Ligę Mistrzów - Chelsea i Tottenham - mieli zmierzyć się w poniedziałek, mecz został jednak przełożony ze względu na półfinał Pucharu Anglii, w którym The Blues zagrają z City.

Remis Southampton

Southampton Artura Boruca grało u siebie z West Hamem. Gospodarze przeważali w pierwszej połowie, ale prowadzenie objęli dopiero po zmianie stron - Ramirez wpadł w pole karne, ogrywając obrońcę, i przerzucił piłkę nad bezradnym Jaaskelainenem.

Artur Boruc, który w cały meczu nie miał zbyt wiele pracy, skapitulował raz - Caroll uderzył z rzutu wolnego, piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców Soton i wpadła do bramki obok bezradnego Polaka. Jego drużynie nie udało się już strzelić zwycięskiej bramki. Po 33. kolejkach "Święci" mają 38 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli.