Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Arsene Wenger: Przed Szczęsnym wielka przyszłość

- Nie ma wielu bramkarzy w jego wieku z takim doświadczeniem - powiedział trener Arsenalu Arsene Wenger o Wojciechu Szczęsnym. Odniósł się także do zamieszania wywołanego ostrym komentarzem ojca bramkarza.
W zeszłym tygodniu Maciej Szczęsny oskarżył Wengera o to, że namawiał jego syna do gry z kontuzją i to przez niego młody bramkarz nie jest w pełni sił. Na słowa swojego ojca Wojciech Szczęsny zareagował oświadczeniem opublikowanym na oficjalnej stronie klubu, w którym przeprosił za słowa swojego ojca.

Wenger zapytany przez dziennikarzy o całe zamieszanie, powiedział: - Nie rozmawiałem z nim po komentarzach jego ojca, ale uważam, że zareagował bardzo dobrze. Nie mam już nic więcej do powiedzenia na ten temat.

Szczęsny nie poleciał na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, a ostatnie ligowe spotkanie "Kanonierów" oglądał z ławki rezerwowych. Bramki Arsenalu bronił Łukasz Fabiański. Od razu rozpoczęły się spekulacje, że Polak latem z klubu odejdzie. Wenger:

- Na świecie wszyscy muszą rywalizować, a skoro on rozegrał prawie 100 meczów dla tego klubu w tym wieku, to jest to coś całkowicie fantastycznego. Jego forma się waha, a on musi sobie z tym poradzić. Zresztą mówił o tym - powiedział Wenger.

Myślę, że przed nim wielka przyszłość. Nie ma wielu bramkarzy w jego wieku z takim doświadczeniem. To dlatego myślę, że przed nim wielka przyszłość. Ale on musi sobie zdawać sprawę z tego, że konkurencja istnieje - dodał menedżer Arsenalu.