Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alex Ferguson pomoże swojej byłej drużynie

Szkocki drugoligowiec Dunfermline Atheltic wpadł w tarapaty finansowe. Klubowi pomóc zamierza jego były piłkarz, a obecnie menedżer Manchesteru United Alex Ferguson.
Ferguson grał w Dunfermline Athletic w latach 1964-1967. W 89 meczach strzelił 66 goli, w 2007 roku został włączony do klubowej Galerii Sław. W lutym okazało się, że były klub Fergusona ma kłopoty finansowe. Brytyjski urząd podatkowy domaga się zapłaty aż 134 tys. funtów, co dla założonego w 1885 roku klubu może okazać się zabójcze.

Ferguson o kłopotach Dunfermline dowiedział się od swojego byłego kolegi z drużyny Roya Barry'ego. - Spotkaliśmy się przy okazji meczu z Evertonem, no i jak to zwykle bywa z Sir Alexem, trochę się upiliśmy. Rozmawialiśmy o problemach klubu i spytałem go, jak może pomóc. On odparł: "Wyślę silny zespół, który zagra sparing z Dunfermline i pomoże zebrać trochę pieniędzy". Zaskoczony spojrzałem na niego i nie mogłem uwierzyć - relacjonuje Barry. Towarzyski mecz Manchesteru United z Dunfermline miałby się odbyć latem.

Ale nie tylko Ferguson włączył się w pomoc dla ponadstuletniego klubu. Pieniądze zbierają także lokalni rywale Raith Rovers i Cowdenbeath. Raith na swojej stronie internetowej zobowiązało się do przekazania zysku ze sprzedaży wejściówek z najbliższego meczu z Dunfermline, o ile frekwencja przekroczy 2 tys. widzów.

Dunfermline to zwycięzca Pucharu Szkocji z 1961 i 1968 roku i półfinalista Pucharu Zdobywców Pucharów z 1969 roku. Obecnie zespół zajmuje czwarte miejsce w drugiej lidze, bez realnych szans na awans do Scottish Premier League.