Skład:De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Nani (45. Valencia), Carrick, Cleverley, Kagawa (76. Welbeck) - Rooney, Hernandez (63. van Persie)
Chelsea
Bramki:Hazard (59.), Ramires (68.)
Kartki:Azpilicueta, Luiz, Hazard - żółta
Skład:Cech - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Cole - Ramires, Lampard (52. Mikel), Moses (52. Hazard), Mata - Oscar, Ba (77. Torres)
Manchester United zremisował na Old Trafford z Chelsea Londyn 2:2 w hitowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii. Obrońcy tytułu, mimo że przegrywali po pierwszej połowie 0:2, w drugiej części spotkania przeprowadzili prawdziwe oblężenie bramki Davida De Gei. Hiszpan puścił dwie bramki, jednak uratował swój zespół od zdecydowanej porażki. Dzięki temu rozegrany zostanie jeszcze jeden mecz w Londynie, który wyłoni półfinalistę rozgrywek.
Gospodarze zaliczyli prawdziwe "wejście smoka", strzelając dwa gole już w pierwszych jedenastu minutach spotkania. Najpierw piłkę do bramki Petra Cecha skierował Javier Hernandez, który wykorzystał świetne podanie z głębi pola i strzałem głową pokonał czeskiego bramkarza. Golkiper "The Blues" źle w tej sytuacji obliczył tor lotu piłki i, wychodząc, dał się przelobować Meksykaninowi.

Działo się to w piątej minucie spotkania, a już sześć minut później gracze MU znów cieszyli się z bramki, gdy rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykorzystał Wayne Rooney. Piłka po jego strzale przeleciała nad piłkarzami obu drużyn, David Luiz musnął ją tylko swoją "czupryną", po czym wpadła tuż przy słupku obok zdezorientowanego Cecha.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały groźne okazje. Po przerwie obraz gry uległ całkowitej zmianie, gdyż goście rzucili się do szturmu na bramkę De Gei. Dodatkowo Rafael Benitez podjął genialną decyzję, wprowadzając na boisko Edena Hazarda, który zmienił marnującego kolejne okazje Mosesa.

Siedem minut po wejściu na boisko Belg strzelił fantastycznego gola, technicznym uderzeniem zza pola karnego umieszczając piłkę w samym okienku bramki MU. Po dziewięciu minutach był już remis, gdy kontrę "The Blues" wykończył Ramires.

"Czerwone Diabły", zamiast rzucić się do ataku, by znów odzyskać prowadzenie, sprawiały wrażenie zagubionych. Nie miały pomysłu na przeprowadzenie kolejnego skutecznego ataku i niewiele zmieniło nawet wprowadzenie Robina Van Persiego.

Goście z kolei "poczuli krew". Kolejne ataki zatrzymywał jednak De Gea, który w niesamowity sposób co chwila zatrzymywał strzały Juana Maty, Fernando Torresa i Hazarda. Tylko w doliczonym czasie gry wybronił cztery uderzenia, z których każde mogło dać prowadzenie podopiecznym Beniteza.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, co oznacza, że do wyłonienia półfinalisty potrzebna będzie dogrywka w Londynie. Termin meczu na Stamford Bridge zostanie ustalony w najbliższych dniach.

W półfinale derby Manchesteru?

Rozstrzygnięcia nie przyniósł także drugi z niedzielnych ćwierćfinałów, w których spotkały się dwie drugoligowe drużyny. Millwall zremisowało na własnym boisku z Blackburn Rovers 0:0.

W sobotę awans do półfinału wywalczyły zespoły Manchesteru City i Wigan Athletic. Pierwszy wygrał u siebie 5:0 z drugoligowym Barnsley, w którym do 53. minuty występował Tomasz Cywka, a drugi pokonał na wyjeździe Everton 3:0.

"The Citizens" nie mieli problemów z pokonaniem rywala. Przeważali przez cały mecz. Hat-trickiem popisał się Carlos Tevez, trafiając w 11., 31. i 50. minucie. Po jednym golu zdobyli Serb Aleksandar Kolarov oraz Hiszpan David Silva.

Piłkarze Wigan zagrają w półfinale FA Cup po raz pierwszy w historii. Awans zapewniły im gole Honduranina Maynora Figueroi, Calluma McManamana oraz Hiszpana Jordiego Gomeza. Wszystkie padły między 30. a 33. minutą. Cały mecz w bramce Evertonu rozegrał były zawodnik Legii Warszawa Słowak Jan Mucha.

W 1/2 finału może dojść do derbów Manchesteru. Jeśli United pokonają Chelsea w powtórzonym spotkaniu, zmierzą się z lokalnym rywalem City. W drugim meczu tej fazy Wigan zagra ze zwycięzcą pary Millwall - Blackburn. Półfinały zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, tradycyjnie na londyńskim Wembley.