Premier League. Remis Southampton z Norwich, Boruc bohaterem

W 28. kolejce angielskiej Premier League Norwich zremisowało na własnym boisku z Southampton 0:0. Bohaterem meczu został Artur Boruc, który w 90. minucie obronił rzut karny.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Southampton w pierwszej połowie było drużyną lepszą, ale na grząskim boisku w Norwich nie potrafiło potwierdzić swojej przewagi. Świetnie spisywał się bramkarz gospodarzy Bunn, który raz po raz bronił groźne strzały Rodrigueza.

Goście obudzili się w drugiej połowie, ale Boruc nie miał zbyt wielu szans do wykazania się. Tuż przed końcem meczu Puncheon pchnął w polu karnym Holta, a sędzia podyktował za to przewinienie rzut karny. Polski bramkarz wyczuł jednak intencje strzelca i w pięknym stylu wybronił strzał Holta.

Po 28 kolejkach Southampton ma na koncie 28 punktów i zajmuje 16. miejsce w lidze.