Puchar Anglii. Arsenal ze Szczęsnym w bramce zremisował ze Swansea

Arsenal po emocjonującej końcówce zremisował na wyjeździe 2:2 ze Swansea w meczu III rundy Pucharu Anglii. O awansie do następnej fazy zadecyduje więc kolejny mecz, tym razem na Emirates.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo >

Gospodarze prowadzili od 58. minuty. Michu zaledwie kilkadziesiąt sekund po tym, jak pojawił się na boisku, pokonał Szczęsnego. Snajper Swansea ładnie przerzucił sobie piłkę nad obrońcą i w sytuacji sam na sam z polskim bramkarzem strzelił w prawy róg jego bramki.

Kanonierzy atakowali bramkę Michela Vorma, ale długo nic z tego nie wychodziło. W 81. i 83. minucie zadali jednak dwa ciosy, po których wydawało się, że gospodarze nie będą już w stanie się podnieść. Najpierw wyrównał Lukas Podolski, a chwilę później trafił Kieran Gibbs.

Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem i konieczne będzie rozegranie kolejnego, tym razem w Londynie. Gibbs źle wybił piłkę po rzucie rożnym, Ki podał do Grahama i ten potężnym strzałem pod porzeczkę wyrównał. Trzeba dodać, że Szczęsny chyba trochę za wcześniej położył się na ziemi przy strzale napastnika Łabędzi.