Premier League. Arsenal wygrywa po dwóch rzutach karnych. Cazorla antybohaterem

Arsenal wygrał z West Bromwich Albion 2:0 po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Mikela Artetę. 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny, który nie miał dużo pracy. Nie zabrakło kontrowersji - w końcówce pierwszej połowy arbitra z premedytacją oszukał Santi Cazorla.

Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv ?

Kanonierzy przystępowali do meczu z WBA - rewelacją sezonu - w kryzysie, ale przeważali od początku do końca. Na pierwszego gola czekali do 26. minuty, kiedy Santi Cazorla zanurkował w polu karnym WBA. Jedenastkę pewnie wykorzystał Arteta.

W drugiej połowie Arsenal otrzymał kolejny rzut karny, tym razem w pełni zasłużony. Alex Oxlade-Chamberlain został podcięty w szesnastce, do piłki znów podszedł Arteta i znów pewnym uderzeniem pokonał Myhilla. Później na 3:0 mógł podwyższyć Chamberlain, który trafił w poprzeczkę.

Zwycięstwo daje Arsenalowi awans na szóste miejsce w tabeli Premier League, dwa punkty za piątym West Bromem. W następnej kolejce piłkarze Arsene'a Wengera zagrają z przedostatnim w tabeli Reading.