Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Na Old Trafford stanął pomnik Alexa Fergusona [ZDJĘCIA]

W piątek po południu na Old Trafford odsłonięto pomnik Sir Alexa Fergusona, który w Manchesterze United pracuje już 26 lat. Na uroczystości pojawiło się wiele legend angielskiego klubu jak Eric Cantona, Peter Schmeichel czy Ole Gunnar Solskjaer.
Główna część uroczystości rozpoczęła się tuż przed godziną 14 czasu brytyjskiego. Przed odsłonięciem pomnika wymieniono wszystkie sukcesy szkockiego szkoleniowca, który wciąż nie zamierza kończyć swojej działalności na Old Trafford, mimo że gdy rozpoczynał pracę na Old Trafford, wielu wątpiło w jego sukces.

- Kiedy Sir Alex obejmował to stanowisko, premierem była jeszcze Margaret Thatcher. Chyba nie jest ulubionym politykiem naszego trenera, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy dziś jest szacunek. Szacunek do tego, co Ferguson przez tyle lat zrobił dla naszego klubu - przekonywał David Gill, prezes zarządu Manchesteru United.

Odsłonięcie pomnika jest kolejną częścią obchodów długoletniego stażu szkockiego trenera w Manchesterze United. W listopadzie zeszłego roku trybuna północna została nazwana imieniem Alexa Fergusona i to właśnie tam stanął pomnik.

- Niesamowita podróż, jaką odbyłem i wciąż odbywam w tym klubie, to fantastyczne doświadczenie. Poznałem i trenowałem tu wielu zawodników, a ten dzień pokazuje, jak wielka siła jest we wszystkich związanych z Manchesterem United. Bardzo dziękuję za wszystko, co mnie przez te lata spotkało - powiedział po odsłonięciu pomnika.

Sam pomnik został odsłonięty przez żonę trenera Cathy. - Ktoś zdecydowanie musi mnie kontrolować i ona jest chyba jedyną osobą, która jest w stanie to robić. Jej także należą się podziękowania za te wszystkie lata - podkreślił.

Kolejny mecz, w którym Alex Ferguson poprowadzi piłkarzy Manchesteru United, będzie miał miejsce w sobotę. "Czerwone Diabły" zmierzą się wówczas z Queens Park Rangers. Początek spotkania o 16.

Czy w dzisiejszej piłce powtórzenie wyczynu Alexa Fergusona jest możliwe? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!