Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea zwolniła Di Matteo

Po porażce dzień wcześniej w Lidze Mistrzów 0:3 z Juventusem, w środę Chelsea Londyn zwolniła trenera Roberto Di Matteo. - Ostatnie występy i wyniki nie spełniają oczekiwań zarówno właściciela klubu, jak i zarządu. Uważamy, że zmiana jest konieczna - brzmi oficjalne oświadczenie klubu.
Klub, który rok temu wygrał Ligę Mistrzów, teraz znajduje się na przed ostatnim miejscu w grupie E i szanse na awans ma niewielkie. Szachtarowi i Juventusowi, które zmierzą się w ostatniej kolejce, wystarczy, że zremisują ze sobą mecz, a Chelsea wtedy nawet mimo zwycięstwa nad Nordsjaelland odpadnie z rozgrywek.

Londyńczycy lepiej radzą sobie w Premier League, gdzie zajmują 3. miejsce i do lidera Manchesteru City tracą 4 punkty. W ostatnim meczu The Blues przegrali jednak z West Bromwich Albion 1:2.

- Przed klubem trudne zadanie, musi awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i utrzymać dobrą passę w Premier League, biorąc również udział w trzech rozgrywkach pucharowych. Naszym celem jest pozostanie w grze i zmagania na wszystkich frontach z równym zaangażowaniem - napisano na oficjalnej stronie Chelsea.

- Właściciel i zarząd pragną podziękować Roberto za wszystko, co zrobił dla klubu od marca, kiedy to przejął prowadzenie. Roberto pomógł nam odnieść historyczny sukces, czyli wygrać LM i siódmy raz sięgnąć po puchar FA. Nigdy nie zapomnimy wielkiego wkładu, jaki ma w budowanie historii klubu i zawsze na Stamford Bridge przyjmiemy go z otwartymi ramionami - podziękowano trenerowi.

Klub w najbliższym czasie ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca.

Z nieba do piekła - Chelsea w tarpatach ?