Premier League. Manchester United nie wrócił na fotel lidera. Sensacyjna porażka z Norwich City

Po wysokim zwycięstwie Manchesteru City nad Aston Villą Manchester United musiał wygrać z Norwich City by obronić pozycję lidera. Kibice zebrani na Carrow Road byli jednak świadkami bezradności podopiecznych Sir Alexa Fergusona i świetnego meczu drużyny Norwich.

Już na początku spotkania groźnie strzelał van Persie, jednak szybkiej pierwszej bramki nie było. Norwich zaskoczyło dyscypliną taktyczną, dobrym ustawieniem i zapałem ofensywnym. Świetnie w bramce spisywał się John Ruddy, który był jednym z najlepszych graczy na boisku. Gospodarze stworzyli sobie kilka groźnych okazji, żadnej z nich nie zakończyli jednak golem. Podopieczni Sir Alexa Fergusona również nie potrafili wykończyć żadnej z akcji. Jeszcze słabiej prezentowali się wicemistrzowie Anglii po przerwie, choć zaczęli drugą połowę od dwóch groźnych strzałów van Persiego, które skutecznie jednak wybronił Ruddy. Potem inicjatywę przejęli gospodarze i w 60. minucie udało im się w końcu otworzyć wynik spotkania. Świetnie dośrodkował Garrido, a Pilkington głową posłał piłkę obok rzucającego się desperacko Lindegaarda.

Po bramce gospodarze nie zwolnili tempa i jeszcze kilkukrotnie zagrażali bramce Duńczyka. Kiedy zaś Czerwonym Diabłom udało się przejąć inicjatywę, gospodarze wzorowo zachowywali się w obronie. Ostatnie pół godziny meczu to niemal nieustanne oblężenie pola karnego Norwich, oblężenie, którego ku narastającej frustracji Czerwonych Diabłów, nie udało się przekuć na choćby wyrównującą bramkę. Tuż przed końcem spotkania Jonathan Howson mógł podwyższyć na 2:0, ale w sytuacji sam na sam z Lindegaardem strzelił obok słupka. To podrażniło Manchester, który już w doliczonym czasie gry miał dwie wyborne okazje na doprowadzenie do remisu, jednak John Ruddy wznosił się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności, ratując zespół Norwich.

Po tym meczu Norwich awansowało na 13. pozycję w tabeli, Manchester United zaś oddał pozycję lidera Manchesterowi City, do którego traci teraz jeden punkt.