Premier League. West Bromwich wygrywa z Chelsea

West Browmwich Albion, który nadspodziewanie dobrze radzi sobie w tych rozgrywkach Premier League, pokonał u siebie Chelsea. Była to druga porażka londyńczyków w tym sezonie. West Bromwich awansował na 4. miejsce w tabeli i do Chelsea ma już tylko punkt straty.

Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Shane Long strzałem głową. Przed przerwą wyrównał Eden Hazard po podaniu Cesara Azpilicuety. Wkrótce po zmianie stron gospodarze znów wyszli na prowadzenie za sprawą gola Petera Odemwingie. Wejście Juana Maty i Oscara nie pomogło Chelsea odwrócić losów spotkania.

Dzięki wygranej nad Chelsea West Bromwich awansował na czwartą pozycję w tabeli i do trzeciej Chelsea traci już tylko punkt.

Manchester City rozbił Aston Villę 5:0 i objął pozycję lidera, którą może jednak stracić na rzecz rywala zza miedzy, jeśli tylko podopieczni Sir Alexa Fergusona pokonają na wyjeździe Norwich City.