Artur Boruc zagrał w meczu drużyn młodzieżowych Southampton z MU

Były reprezentacyjny bramkarz Artur Boruc stanął w bramce swojego nowego klubu po raz drugi od kiedy przeprowadził się do Southampton. We wtorek Polak zagrał w meczu drużyn młodzieżowych Southampton FC i Manchesteru United. Mimo remisu 3:3 Boruc popisał się kilkoma udanymi interwencjami i możliwe, że już niedługo znajdzie się w kadrze na mecz Premier League.
Bramkarz, który jest w składzie Southampton od 22 września, zagrał już swój drugi mecz w barwach nowej drużyny. Wprawdzie były to na razie spotkania utworzonej niedawno ligi młodzieżowej Premier League U-21, jednak swoją dobrą dyspozycją Polak udowadnia, że może powalczyć o miejsce w pierwszej drużynie.

Po rozegranym w ubiegłym tygodniu spotkaniu ze Stoke, tym razem Boruc stanął naprzeciwko młodych piłkarzy Manchesteru United. Oprócz Polaka w składzie "Świętych" znalazło się także dwóch innych piłkarzy z "dorosłego" zespołu.

Od pierwszych minut mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, a przewagę początkowo zyskali goście. Już w trzeciej minucie "Czerwone Diabły" wyszły na prowadzenie dzięki golowi Joshui Kinga, po którego uderzeniu piłka rykoszetem wpadła do bramki.

W kolejnych akcjach Boruc nie dawał się już zaskoczyć i pewnie bronił strzały rywali. W 20. min. fantastyczną interwencją nogami zatrzymał uderzenie Bebego, a tuż przed przerwą wybił nad poprzeczkę piłkę po strzale Lingarda.

Po wznowieniu gry Boruc znów musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, gdy przy rzucie rożnym obronił groźne uderzenie z woleja Thorpe'a. Mimo dobrej postawy polski bramkarz musiał skapitulować jeszcze dwa razy - w 70. minucie pokonał go Cole, a w 89. minucie Veseli. W obu tych sytuacjach błędy w ustawieniu popełnili obrońcy Southamton.

Po meczu udało nam się skontaktować z Simonem Peachem, dziennikarzem agencji Press Association, który na co dzień kibicuje drużynie Southampton. Jego zdaniem były zawodnik m.in. Legii i Celtiku już niedługo może się znaleźć w kadrze zespołu Premier League.

- Myślę, że problemem jest wciąż jego sprawność fizyczna. Artur nie grał przez jakiś czas, więc Southampton nie chce wystawiać go jeszcze w meczu Premier League. Myślę jednak, że wkrótce się to zmieni i będzie mógł zagrać w pierwszej drużynie - sądzi dziennikarz.

Fani sport.pl o Borucu na na naszym profilu na Facebooku ?

Fani na naszym profilu nie mają wątpliwości, że Artur Boruc ze swoim charakterem i umiejętnościami już wkrótce powinien zostać pierwszym bramkarzem Southamptonu. - Nikt ot tak nie może sobie wskoczyć do pierwszego składu w Premiership, nawet Van Persie, który zaczął mecz z Evertonem na ławce. To jednak tylko kwestia czasu, kiedy Artur zagra w pierwszej drużynie. A my możemy się tylko cieszyć, że tak barwna postać i do tego Polak będzie grał w takiej lidze, przeciwko najlepszym. Ja mu kibicuję i trzymam kciuki za szybki debiut, a potem powrót do kadry - Napisał Paweł Swarlik

Poniżej można zobaczyć dwie z trzech bramek, jakie młodzieżowa drużyna Manchesteru United strzeliła polskiemu bramkarzowi.

Czy Boruc zostanie pierwszym bramkarzem Southampton? Wypowiedz się w komentarzach i na profilu Sport.pl na Facebooku ?