Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Nowy kontrakt dla trenera do... 2020 roku.

Trener Newcastle, Alan Pardew podpisał z klubem nowy, ośmioletni kontrakt. Pardew doprowadził Newcastle do piątego miejsca w minionym sezonie Premier League. Obecnie, po pięciu kolejkach, jego klub zajmuje dziesiątą lokatę.
51-latek do klubu przyszedł w 2010 roku i początkowo podpisał umowę na 5,5 roku. Reprezentujący w tej sprawie zarząd Derek Llambias przyznał, że jeśli klub chce budować potęgę na wzór największych klubów w Anglii, to takie kroki są niezbędne. - Jeśli spojrzymy na Manchester United czy Arsenal, na Alexa Fergusona czy Arsene Wengera to widzimy, że stabilizacja w klubie to absolutny klucz do sukcesu. Po tym jak wróciliśmy do Premier League w 2010 roku od razu chcieliśmy wrócić do grona najlepszych. Patrząc na sukcesy w ostatnim sezonie wszystko jest na najlepszej drodze. Chcemy te osiągnięcia powtarzać, a także budować zespół, który może osiągnąć jeszcze więcej - twierdzi.

Były szkoleniowiec Reading, West Hamu, Charltonu i Southamptonu, Alan Pardew został w sezonie 2011/2012 uznany za trenera roku, po tym jak jego drużyna wygrała 19 z 38 meczów. - Alan wykonał fantastyczną pracę i udowodnił, że zasługuje na tę nagrodę. Mam do niego olbrzymi szacunek nie tylko pod kątem piłkarskim - dodał Llambias.

Newcastle w najbliższą sobotę zagra na wyjeździe z Reading.