Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. John Terry zawieszony na cztery mecze

Kapitan Chelsea John Terry został zawieszony na cztery spotkania za obrażenie na tle rasowym obrońcy Queens Park Rangers Antona Ferdinanda - poinformowała w czwartek FA.
Dodatkowo Terry zapłaci 220 tysięcy funtów grzywny. Piłkarz od obu kar może się jeszcze odwołać.

Menedżer Terry'ego wydał oświadczenie, w którym stwierdził: "Pan Terry jest rozczarowany tym, że FA wydała inny wyrok niż niezawisły sąd, który w lipcu uniewinnił piłkarza" - czytamy w oświadczeniu. Terry poprosił o pisemne uzasadnienie wyroku. Dopiero wtedy podejmie decyzję, czy będzie się odwoływał.

Do rasistowskiego wybuchu Terry'ego doszło podczas meczu ligowego tych drużyn. Odbył się on 23 października 2011 r. Incydent zarejestrowały kamery. Według zapisu, 31-letni Terry miał obrazić Ferdinanda używając niecenzuralnego i rasistowskiego słownictwa. Piłkarz nie przyznał się do zarzutów. W poniedziałek, jeszcze przed wyrokiem FA, Terry ogłosił, że rezygnuje z gry w reprezentacji Anglii.

Terry jest drugim graczem Premier League, który w tym roku został ukarany za zachowanie rasistowskie - wcześniej FA ukarała napastnika Liverpoolu Luisa Suareza, który obraził obrońcę Manchesteru United Patrice'a Evrę.