Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga angielska. Firma z Bahrajnu przejęła Leeds United

Leeds United stanie się kolejnym europejskim klubem wspieranym finansowo pieniędzmi pochodzącymi z rejonów bliskiego wschodu. Brytyjski klub zostanie przejęty przez firmę z Bahrajnu.
"Leeds to jeden z klubów z największą ilością kibiców w Anglii. Ma większą średnią frekwencję niż większość klubów w Premier League (Leeds występuje obecnie w Championship, drugiej klasie rozgrywkowej w Anglii - red.). To wielka firma - wydała oświadczenie firma z Bahrajnu Gulf Finance House (GFH).

Już w poprzednim tygodniu właściciel klubu Ken Bates poinformował, że rozmowy są zaawansowane. Teraz wiemy już, że przejęcie klubu to kwestia czasu.

Na razie GFH nie podało do publicznej wiadomości w jakim stopniu będzie wspierać klub i jakie środki finansowe zamierza na to przeznaczyć.

Ostatnia dekada dla Leeds jest bardzo burzliwa. Jeszcze w 2001 roku klub dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Od tamtej pory było jednak tylko gorzej. W 2004 roku klub spadł z Premier League, a w 2007 jeszcze niżej. W 2010 powrócił na zaplecze Premier League. Cały czas borykał się z problemami finansowymi.