Premier League. Rooney będzie pauzował 4 tygodnie

:
-
O wielkim pechu może mówić Wayne Rooney. Piłkarz Manchesteru nie dokończył sobotniego meczu z Fulham (3:2). Angielski napastnik ma poważną ranę nogi i prawdopodobnie będzie pauzował co najmniej 4 tygodnie.
Rooney sobotni mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Trener Alex Ferguson od pierwszych minut postawił na Robina van Persiego. Anglik na boisku pojawił się dopiero w 68. minucie zmieniając innego nowego zawodnika Shinjiego Kagawę. W ofensywie był niewidoczny, ale starał się też pomagać kolegom w obronie. W 93. minucie Rooney stanął w murze, aby blokować uderzenie Hugo Rodallegi. Pierwsza próba zawodnika Fulham zatrzymała się na piłkarzach Manchesteru, poprawkę skutecznie zablokował właśnie Rooney.

Snajper przypłacił tę interwencję poważną kontuzją. Rodallega oddał strzał, a po chwili niefortunnie wylądował korkiem na nodze Anglika. Dosłownie rozorał Rooneyowi nogę. Rana miała ponad centymetr szerokości i obficie krwawiła. Arbiter zareagował natychmiast - przerwał grę i wezwał na boisko lekarza. Po kilku minutach zabiegów Rooney opuścił boisko na noszach.

- Rooney ma brzydką ranę ciętą. Został odesłany do szpitala i myślę, że nie będę mógł z niego korzystać przez 4 tygodnie - powiedział Trener United sir Alex Ferguson. Rodallega poszedł za strzałem. Oczywiście to był przypadek - dodał Szkot.

Napastnik reprezentacji Anglii nie zagra prawdopodobnie w dwóch meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata. Anglicy 7 września zagrają z Mołdawią, a cztery dni później zmierzą się z Ukrainą.

Manchester United kolejny mecz w lidze angielskiej rozegra 1 września. Jego rywalem będzie Southampton.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?