Premier League. Aguero nie zagra przez miesiąc

Kontuzja napastnika Manchesteru City Sergio Aguero okazała się mniej poważna niż pierwotnie przypuszczano. Mówiło się, że Argentyńczyk może pauzować nawet pół roku. Po badaniach wiadomo już, że przerwa w grze potrwa około miesiąca.

Aguero kontuzji doznał w meczu z Southampton. Z boiska musiał zejść już w 9. minucie po starciu z piłkarzem rywali Nathanielem Clyne'm. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem The Citizens 2:1.

Po badaniach okazało się, że Aguero ma skręcone kolano. Menedżer mistrzów Anglii Roberto Mancini zapowiada, że Aguero może wrócić do gry już 15 września na mecz ze Stoke.

- To dla nas fantastyczna informacja, że jego przerwa nie będzie dłuższa. Kilka dni temu bardzo się obawialiśmy, że może go zabraknąć nawet przez pół roku - powiedział Mancini.