Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City po raz trzeci w historii zdobyli w niedzielę Tarczę Wspólnoty. W rozegranym na Villa Park w Birmingham meczu mistrzowie Anglii pokonali zdobywców pucharu kraju - Chelsea 3:2 (0:1).

Zespół Roberto Manciniego przegrywał po pierwszej połowie 0:1 po bramce Fernando Torresa. Tuż przed przerwą Chelsea straciła obrońcę Branislava Ivanovicia, który wyleciał z boiska po ostrym faulu na Aleksandrze Kolarowie.

Mistrzowie Anglii rzucili się do ataku w drugiej połowie. W 53 minucie wyrównał Yaya Toure, sześć minut później gola na 2:1 strzelił Carlos Tevez, a w 65 minucie trzecią bramkę zdobył Samir Nasri. Chelsea walczyła do końca. W 80. minucie błąd bramkarza City wykorzystał Ryan Bertrand i zdobył kontaktową bramkę. Na więcej londyńczyków nie było stać.

Manchester City zdobył Tarczę Wspólnoty po raz pierwszy od 1972 roku.