Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Angielska federacja oskarża. Wraca sprawa Johna Terry'ego

Były kapitan reprezentacji Anglii John Terry został ponownie oskarżony o obrażenie obrońcy Queens Park Rangers Antona Ferdinanda. Dwa tygodnie temu sąd uniewinnił obrońcę Chelsea Londyn.
W październikowym meczu z Queens Park Rangers Terry miał krzyknąć do ciemnoskórego obrońcy Antona Ferdinanda "Ty p... czarny ch...". Film ze zdarzenia, bez dźwięku, opublikowano w internecie, prokuratura oskarżyła Anglika o rasizm. Były kapitan reprezentacji Anglii John Terry został przez to pozbawiony opaski kapitana reprezentacji Anglii.

13 lipca John Terry został uniewinniony. Obrońcy Chelsea groziła grzywna o wysokości 2,5 tysiąca funtów. Kilkanaście dni po wyroku kolejne oskarżenie do prokuratury wniosła angielska federacja.

FA w sprawie obrońcy Chelsea prowadziła własne śledztwo. Federacja przyznała w oświadczaniu, że Terry został ponownie oskarżony po przejrzeniu i zebraniu nowych dowodów. Teraz były kapitan reprezentacji Anglii będzie musiał odpowiedzieć na kolejne pytania.

Więcej o:
Komentarze (8)
Angielska federacja oskarża. Wraca sprawa Johna Terry'ego
Zaloguj się
 • rozbojnick

  Oceniono 15 razy 11

  Gdyby jakiś afrykaniec krzyknął; "Ty p... biały ch...", to też byłoby takie wielkie hallo?

 • nostradamuspl

  Oceniono 27 razy 11

  ludzie multykultura nigdzie sie nie sprawdzila. jak Anglik chce u siebie powiedcziec bambusowi zeby wyper... to ma calkowite do tego prawo.

 • frank1906

  Oceniono 12 razy 6

  totalne jaja federacja nie ma co robić

 • mightbite

  Oceniono 4 razy 4

  FA nie ma szans na stworzenie wrażenia obiektywności. W przypadku stwierdzenia winy można stwierdzić, że federacja piłkarska stoi ponad prawem i feruje własne wyroki. W dodatku w Anglii wskazywano na jeszcze jeden problem- na ponad 400 spraw FA uniewinniło 2 osoby, co może oznaczać, że wystarczy kogoś oskarżyć a kara zostanie orzeczona z urzędu. Z drugiej strony jeśli uniewinni Terry'ego zostanie zajechana przez organizacje walczące z rasizmem. Myślę, że dopóki ludzie będą reagować na takie sytuacje na zasadzie: "biały przezwał czarnego" nigdy nie będzie normalnie i obiektywnie

 • frank1906

  Oceniono 10 razy 4

  ja nie mogę totalne jaja . Ci z tej federacji nie mają co robić

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 3

  cunt to nie ch...

 • hary221i

  Oceniono 12 razy -4

  Terry bez kary, kamery widzą.
  Suarez 8 meczów kary, nikt nie widzi, nikt nie słyszy.
  Sprawiedliwość, stanie na straży równości wszystkich ras według władz angielskiej piłki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX