Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ogłoszono terminarz na sezon 2012/13

Dwa hity w pierwszej kolejce sezonu 2012/13 angielskiej Premier League: Everton zagra z Manchesterem United, a Newcastle spotka się z Tottenhamem. Arsenal Wojciecha Szczęsnego zmierzy się z Sunderlandem.
W pierwszych pięciu kolejkach Arsenal zagra z Sunderlandem, Stoke, Liverpoolem, Southampton i Manchesterem City. W ostatniej kolejce Kanonierzy pojadą na wyjazdowe spotkanie z Newcastle.

Obrońca tytułu mistrza Anglii, Manchester City, na początku zagra z Southampton, Liverpoolem, QPR, Stoke i Arsenalem, a sezon zakończy meczem z Norwich.

Wicemistrz, Manchester United, w pierwszych pięciu kolejkach wylosował Everton, Fulham, Southampton, Wigan i Liverpool. W 38. kolejce zagra z West Bromem.

Tottenham, który ubiegły sezon skończył na czwartym miejscu, zacznie nowe rozgrywki meczami z Newcastle, West Bromem, Norwich, Reading i QPR, a w ostatniej kolejce zagra z Sunderlandem.

Pierwsze pięć kolejek Chelsea to spotkania z Wigan, Newcastle, Reading, QPR i Stoke. Na koniec sezonu londyńczycy zmierzą się z Evertonem.

Sensacja ostatniego sezonu, Newcastle, będzie miała bardzo trudną przeprawę - jej dwoma pierwszymi rywalami będą Tottenham i Chelsea. Jeszcze gorzej trafił Liverpool, który w pierwszym miesiącu zagra m.in. z Manchesterem City, Arsenalem i Manchesterem United.

Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w sobotę 18 sierpnia. Pełny terminarz można znaleźć na oficjalnej stronie Premier League.

Pierwsza kolejka sezonu 2012/13:

Gospodarz Gość
Arsenal Sunderland
Everton Manchester United
Fulham Norwich City
Manchester City Southampton
Newcastle Tottenham
QPR Swansea
Reading Stoke
West Bromwich Liverpool
West Ham Aston Villa
Wigan Chelsea


Harry Redknapp ? zwolniony z Tottenhamu