Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Capello chce wrócić do Anglii

Były selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello przyznał, że chciałby wrócić na ławkę trenerską. Najchętniej widziałby siebie w jednym z klubów angielskiej Premier League.
- Anglia jest dla mnie bardzo interesującą opcją. Znam te zespoły i piłkarzy bardzo dobrze. Jeśli będzie to możliwe, chciałbym objąć zespół, który walczy o najwyższe cele - powiedział Capello.

- Większą uwagę będę zwracał na potencjał zespołu, a nie na pieniądze. Nie pracuję dla pieniędzy. Chciałbym grać w Lidze Mistrzów. - dodał.

Capello w lutym zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii, po tym jak Angielska Federacja Piłkarska za jego plecami zdecydowała o odebraniu opaski kapitańskiej Johnowi Terry'emu.

Były trener m.in. AC Milan, AS Roma, Juventusu i Realu Madryt przyznał, że popiera decyzję o zatrudnieniu w jego miejsce Roya Hodgsona. - Znam Roya jeszcze gdy ten trenował we Włoszech. Często się z nim widziałem w ostatnich latach. Wierzę, że jest to bardzo dobry i doświadczony szkoleniowiec. To dobry wybór dla reprezentacji Anglii. Życzę mu wszystkiego najlepszego na Euro.