Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Laurent Blanc otwarty na Chelsea

Selekcjoner reprezentacji Francji, Laurent Blanc, zasugerował, że byłby gotów wrócić do roli trenera klubowego. Blanc jest wymieniany wśród kandydatów do roli nowego menedżera Chelsea.
Umowa Blanca z Francuską Federacją Piłkarską wygasa po zakończeniu Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, co oznacza, że Chelsea mogłaby zakontraktować go za darmo.

Francuzi zaoferowali Blancowi nową, 4-letnią umowę, ale wciąż nie otrzymali jednoznacznej odpowiedzi i zdecydowali, że nie wznowią negocjacji do czasu zakończenia Euro 2012.

Blanc wydaje się idealnym kandydatem na stanowisko menedżera Chelsea - drużyny, która potrzebuje gruntownej przebudowy, takiej samej, jaką Blanc przeprowadził w kadrze Trójkolorowych. Jego nazwisko pojawia się też w kontekście pracy w Interze Mediolan.

Blanc przyznaje, że jest zadowolony z zainteresowania wielkich klubów, ale na razie koncentruje się na pracy z reprezentacją. - Człowiek zawsze czuje się doceniany, gdy myślą o nim takie zespoły. Moim celem jest jednak Euro 2012. Jestem całkowicie skupiony na tym turnieju - powiedział na łamach "Le Parisien".

- Chcę nadal być selekcjonerem Francji, nie zmieniłem zdania. Ale gdyby rozmowy z federacją nadal były w martwym punkcie, a ja otrzymałbym ciekawą propozycję, to mógłbym odejść. Póki co nic takiego nie ma miejsca - dodał.

Vicente del Bosque ? przedłużył kontrakt z reprezentacją Hiszpanii