Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ogłoszono nominacje do nagrody Piłkarza Roku i Młodego Piłkarza Roku

18-letni Alex Oxlade-Chamberlain, który zaliczył zaledwie trzynaście występów w Premier League, jest największym zaskoczeniem na liście nominowanych do nagrody Młodego Piłkarza Roku. PFA (Związek Zawodowych Piłkarzy) ogłosił też nominacje do nagrody Piłkarza Roku.
Oxlade-Chamberlain trafił do Londynu z drugoligowego Southampton. Zła forma i kłopoty kadrowe Arsenalu sprawiły, że 18-latek dostał szansę w Premier League i świetnie z niej skorzystał, ale szybko wrócił do roli rezerwowego. Szybki skrzydłowy zaliczył tylko 13 występów, dlatego jego nominacja budzi największe kontrowersje.

Wśród nominowanych jest tylko jeden bramkarz - Joe Hart z Manchesteru City. Na wyróżnienie mógł też liczyć 21-letni Wojciech Szczęsny, który kwalifikuje się do nagrody dla Młodego Piłkarza Roku (przyznawana jest zawodnikom liczącym 23 lata lub mniej), ale Polak nie zyskał wystarczającej ilości głosów.

W ostatnich pięciu latach nagrodę dla Młodego Piłkarza Roku zdobyli Jack Wilshere, James Milner, Ashley Young, Cesc Fabregas i Cristiano Ronaldo.

Piłkarz Roku - faworytem Van Persie

Wśród nominacji do statuetki dla Piłkarza Roku ciężko o kontrowersje. Najlepsi strzelcy Premier League - Robin van Persie, Wayne Rooney i Sergio Aguero nie mogli zostać pominięci (Aguero otrzymał też nominację do nagrody Młodego Piłkarza Roku), podobnie jak fantastyczny David Silva i najlepszy bramkarz sezonu, Joe Hart. Wątpliwości wzbudzić może jedynie nominacja dla Scotta Parkera z Tottenhamu.

W ostatnich pięciu latach Piłkarzami Roku byli Gareth Bale, Wayne Rooney, Ryan Giggs i Cristiano Ronaldo (dwukrotnie).

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali w Londynie, która odbędzie się jeszcze w kwietniu. Listę nominowanych, podobnie jak zdobywcę nagrody, wyłaniają w głosowaniu piłkarze klubów Premier League.

Piłkarz Roku 2012 - nominacje:

Imię Nazwisko Klub Wiek
Sergio Aguero Manchester City 23
Robin Van Persie Arsenal FC 28
Wayne Rooney Manchester United 26
Joe Hart Manchester City 24
Scott Parker Tottenham Hotspur 31
David Silva Manchester City 26


Młody Piłkarz Roku 2012 - nominacje:

Imię Nazwisko Klub Wiek
Sergio Aguero Manchester City 23
Gareth Bale Tottenham Hotspur 22
Kyle Walker Tottenham Hotspur 21
Alex Oxlade-Chamberlain Arsenal FC 18
Daniel Sturridge Chelsea FC 22
Danny Welbeck Manchester United 21
57 tysięcy fanów. Plus jeden? Profil Sport.pl na Facebooku ?