Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Arsenal chce zatrzymać Wengera

Działacze Arsenalu zachęcają Arsena Wengera do przedłużenia kontraktu. - Nie wyobrażam sobie, by ktoś inny lepiej pasował do tego zespołu - powiedział gazecie "Sunday Mirror" Hill-Wood, prezes "Kanonierów".
Wenger pracuje w Londynie już szesnaście lat. Dłużej z jednym zespołem pracuje tylko Sir Alex Ferguson. Obecna umowa Francuza wygasa z początkiem 2014 roku.

Jeszcze w lutym wydawało się, że obecny sezon może być jego ostatnim na ławce "Kanonierów". Zespół szybko stracił szansę na zdobycie mistrzostwa i pewnym momencie wydawało się, że rozgrywki może zakończyć w drugiej połowie tabeli. Drużyna sięgnęła dna przegrywając 0:4 w pierwszym meczu 1/8 finału z Milanem. Po tym spotkaniu media na Wyspach już żegnały się ze szkoleniowcem wieszcząc, że rewanż będzie jego ostatnim pojedynkiem w europejskich pucharach na ławce londyńskiego klubu i Francuz po rozgrywkach opuści stolicę.

Arsenal zdołał jednak wyjść z kryzysu. W lidze zaczął seryjnie wygrywać, a po drodze o mały włos nie wyeliminował Milanu (wygrał "tylko" 3:0)

Dziś notowania Wengera znów stoją bardzo wysoko i działacze chcą zatrzymać go na kolejne lata. - Dla niego pozostanie w Londynie byłoby świetnym rozwiązaniem. Ja sam nie wyobrażam sobie, by ktoś inny lepiej pasował do tego zespołu - opowiedział "Sunday Mirror" Hill-Wood.

Dzięki świetnej grze w ostatnich tygodniach Arsenal wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Czołowej dwójki z Manchesteru już nie dogoni, ale ze spokojem powinien utrzymać pozycję, która da mu szansę na grę w Lidze Mistrzów.

Jamie Carragher: Gol Carrolla wart 35 milionów funtów ?