Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Mata może zagrać w tym sezonie ponad 70 meczów

Niedzielny półfinał Pucharu Anglii, w którym Chelsea zmierzy się z Tottenhamem, będzie pięćdziesiątym w tym sezonie meczem dla Juana Maty. Hiszpan w sumie może zagrać nawet 74 spotkania.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Hiszpana i jego Chelsea awansuje do finału Ligi Mistrzów, rozegra on w niej jeszcze trzy mecze. Spotkanie rozegrane na Allianz Arenie w Monachium 19 maja będzie jego ostatnim w tym sezonie w klubie. W Premier League The Blues mają jeszcze wcześniej do rozegrania pięć kolejek.

Później reprezentacja Hiszpanii zagra trzy sparingi przed Euro 2012, na którym będzie obronić tytuł. W takim przypadku rozegra na boiskach Polski i Ukrainy kolejne sześć spotkań.

Zawodnik po turnieju może załapać się jeszcze do reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Londynie. Mata nie zamierza unikać występu na Olimpiadzie. - To będzie wiele spotkań, ale ja kocham grać w piłkę i to może być dla mnie idealne lato.

- Chcę wygrać tyle, ile tylko się da - Puchar Anglii, Ligę Mistrzów, Euro, no i Olimpiadę... po prostu wszystko - deklaruje zawodnik. - Muszę porozmawiać w klubie o występie na igrzyskach, ale myślę, że wystarczy mi czasu na odpoczynek i regenerację.

- Kiedy przychodziłem do Anglii, wielu ludzi w Hiszpanii uważało, że nie wytrzymam fizycznie, ponieważ nie jestem, delikatnie mówiąc, najlepiej zbudowanym zawodnikiem - śmieje się Mata.