Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

De Jong o Balotellim: "Czasami zachowuje się jak błazen"

Snajper Manchesteru City - Mario Balotelli zadziwia formą, ale swoim pozaboiskowym zachowaniem regularnie szokuje publiczność i kolegów z zespołu. O wybrykach Włocha w rozmowie z "The Sun" wypowiedział się obrońca City - Nigel de Jong. - Czasami Mario zachowuje się jak błazen, a chwilę później udowadnia, że jest boiskowym geniuszem - powiedział Holender.
Odpalanie fajerwerków we własnym mieszkaniu, celowanie w młodszych kolegów rzutkami, bójka na treningu - to tylko kilka nieprzemyślanych wyskoków czarnoskórego snajpera. To na co zapracuje na boisku, potrafi zburzyć jednym wybrykiem poza nim.

I odwrotnie.

W ostatni weekend podczas meczu z Sunderlandem Balotelli pokłócił się z kolegą z zespołu - Aleksandarem Kolarowem. Po spotkaniu i tak został okrzyknięty bohaterem - dzięki jego dwóm trafieniom Manchester zremisował 3:3.

Do dwóch twarzy Włocha przyzwyczaili się inni gracze City. - Czasami Mario zachowuje się jak błazen, a chwilę później udowadnia, że jest boiskowym geniuszem - powiedział Nigel de Jong. Według Holendra wpływ na jego zachowanie mogą mieć osoby z zewnątrz. - Ludzie oczekują od niego szaleństw i on za wszelką cenę chce zaistnieć w inny sposób. Doskonale zdaje sobie sprawę, że musi stać się bardziej poważny, ale żeby tak się stało potrzebuje jakiegoś wstrząsu - uważa de Jong.

Wiele osób sugeruje, że za to złe oblicze Balotellego winę ponosi trener Roberto Manicni, który jest wobec piłkarza zbyt pobłażliwy. Innego zdania jest de Jong. - Gdyby nie Mancini, Balotelli już dawno zszedłby na złą drogę - powiedział gazecie Holender.

W tym sezonie włoski snajper zdobył we wszystkich rozgrywkach 19 bramek.

Seaman o Szczęsnym: Ja w jego wieku nie byłem taki dobry ?