Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Seaman o Szczęsnym: Ja w jego wieku nie byłem tak dobry

Legenda Arsenalu David Seaman jest pod wrażeniem talentu Wojciecha Szczęsnego. Były bramkarz Kanonierów stwierdził, że największym atutem Polaka jest jego pewność siebie
David Seaman zagrał w 405 meczach Arsenalu, na Highbury spędził 13 lat. Zdobył z klubem trzy mistrzostwa Anglii, cztery razy sięgnął po FA Cup i raz po Puchar Zdobywców Pucharów. 48-latek wystąpił niedawno w audycji radiowej "Ian Wright's Absolute Radio Rock N Roll Football Show", w której opowiadał m.in. o Wojciechu Szczęsnym.

- Jest niezwykle pewny siebie, ma duże umiejętności - mówi o Polaku legenda Arsenalu. - Czasami powie jednak o jedno słowa za dużo... - zauważa Seaman.

- Jego talent i gra powinny mówić za niego. To właściwy bramkarz dla Arsenalu. Poza tym młody. Gdy ja byłem w jego wieku, nawet nie zbliżyłem się do tego poziomu. W jego grze jest dużo jakości, pozytywnej arogancji. - powiedział były reprezentant Anglii.

To nie pierwsze pochwały pod adresem Szczęsnego

To nie pierwszy mecz, kiedy Wojtek wyjmuje piłki nie do obrony. Kiedy on stoi w bramce, nasza obrona czuje się pewnie. Myślę, że Szczęsny zostanie numerem jeden w Arsenalu na długie lata - ocenił Andrej Arszawin na początku sezonu Premier League. Z kolei Martin Keown, legendarny obrońca Kanonierów mówił w styczniu - Rok temu wszyscy wzywali Wengera do zakupu światowej klasy bramkarza, ale wygląda na to, że Szczęsny będzie po tym wszystkim najlepszym rozwiązaniem.

Zagrał super mecz, to super bramkarz. Jest bardzo spokojny, a to bardzo ważne dla tej pozycji. Do tego jest młody. Moim zdaniem zajdzie bardzo daleko - nie krył zachwytu po meczu Polska - Niemcy w Gdańsku Miroslav Klose.