Liga angielska. Tomasz Kuszczak uznany zawodnikiem meczu

Wypożyczony z Manchesteru United do Watford Tomasz Kuszczak został wybrany najlepszym zawodnikiem wygranego 2:1 meczu z Derby County.
Polski bramkarz otrzymał najwyższe noty w głosowaniu przeprowadzonym przez Sky Sports. Kibice przyznali mu ocenę 9,3 w dziesięciostopniowej skali.

Po kwadransie gry Watford prowadziło już 2:0. Przy obu golach asystował wypożyczony z Fulham Alex Kacaniklić. 20-letni pomocnik zebrał mnóstwo pochwał, ale gdyby nie Kuszczak, jego asysty i groźne rajdy lewym skrzydłem na niewiele by się zdały.

W 31. minucie Derby strzeliło kontaktowego gola z rzutu wolnego, przy którym Polak nie miał szans. Wydawało się też, że nie ma szans, gdy w końcówce na jego bramkę uderzał z woleja Craig Bryson, ale Kuszczakowi udało się wykonać interwencję, którą angielskie media określają jako "fantastyczną".

W jeszcze innej sytuacji golkiperowi Watford pomógł jego kolega z drużyny, James Bailey, który wybił piłkę z linii bramkowej. W końcowych minutach Kuszczak był jednak zdany głównie na siebie, a seria dobrych interwencji gracza MU nie pozwoliła Derby na wyrównanie.

Watford zajmuje 14. miejsce w liczącej 24 zespoły tabeli Championship. Derby jest o lokatę niżej.

Skandal w Premier League ? Piłka za linią, a gola nie ma...